Продължават летните прожекции в София с платформата за късометражно кино Кинематограф,

...
Продължават летните прожекции в София с платформата за късометражно кино Кинематограф,
Коментари Харесай

Кино под звездите: Подготвят прожекции в „Студентски“ и Северен парк в столицата

Продължават летните прожекции в София с платформата за късометражно кино  " Кинематограф ", оповестяват от Столичната община.

Всяка седмица белият екран е разпънат под звездите в междублокови пространства, градинки, паркове и дворове из столицата. 

Общо шест прожекции ще има в парк " Студентски ", на 15 и 16 юли, на огромната поляна в центъра на парка. Ще бъде показано най-хубавото от българско и международно късо кино. 

" Цветът на филмите този път ще е жълт! Ярки, наситени, свежи, на моменти и жежки, изпълнени с доста комизъм ", описват уредниците. Началото слага поучителна анимационна легенда какво става, когато откажем на жадния вода. Вторият филм също е за деца - българския  " Драсканица "  на режисьора Любомир Печев, само че е доста потребно да се гледа и от възрастните, тъй като разкрива комична, само че и показателна обстановка, която поражда в администрацията на една детска градина, откакто едно от децата се заключва в склада.

" Брак "  на Слава Дойчева вкарва в комплицираната обстановка, в която изпада момиче по време на женитба. Ще се изправи пред избор, който би трябвало да бъде изработен един път вечно - против течението или против самата себе си.

" Шшт... Попей ми "  на режисьорското дуо Андрей Волкашин и Петър Вълчев изследва българската провинциална реалност през призмата на иронията, умелия комизъм и съвсем приказната българска природа. Включени са и заглавия от Канада и Гърция.

На 17 юли в " Северен парк "  ще има две поредни прожекции отдясно на входа на парка откъм ул. " Народни будители ", а други две прожекции са околните квартали Илиянци и Требич.

Първата киновечер стартира със синята стратегия - цветът на водата. Елемент, който свързва филмите ще бъде водата, само че всички те са доста разнообразни. Ще преминем през писмено кино, пробно, анимация, българско, и даже рисково кино, допълват уредниците.

Акцент от програмата са  " Сантяго "  на аниматора Андрей Кулев, основан върху повестта на Ърнест Хемингуей " Старецът и морето ". Друг акцент е копродукцията сред България и Германия - " Довиждане " на режисьорите Йордан Петков и Еди Шварц, разказващ за премеждията на немско семейство, пристигнало на отмора в Слънчев бряг, без да подозират какъв брой са неподготвени за това място.

Българският  " Нагоре и през "  на Камен Стоянов стартира от пътешествието на кофа, цялостна с морска вода, изкачваща се нагоре по стръмна канара. Включени са още филми от Франция и Финландия.

 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР